понедельник, 22 февраля 2016 г.


22 лютого  2016 року учні  2-А класу (кл. керівник Мирна Н.П.) долучилися до
святкування 72 річниці визволення Кривого Рогу від окупантів 22.02.1944 року. Під час виховної години «Подвиг визволителів у памяті нащадків»  діти переглянули відео «Парад у Кривому Розі», «Звільнення Кривого Рогу». Почули розповідь визволителя міста Володимира Гапченка, дізналися про групу юних підпільників Решетняка М., про героїчні вчинки Шурупова О., Козаченка Н. та інших хоробрих воїнів-визволителів. 

воскресенье, 21 февраля 2016 г.

ДЛЯ ДОПИТЛИВИХ ЧОМУЧОК

Діти хочуть знати все! Тому для батьків та допитливих чомучок будуть корисними  надані
матеріали.
крокодил 4Давно став загальновідомим вислів «крокодилові сльози». Говорять так про лицемірну людину, що удавано сумує за товаришем, якомукрокодил 2заподіяно зло. Крокодили й справді проливають багато сліз. Але не із жалю, звичайно, а від надмірної кількості солей. Нирки плазунів – недосконалий інструмент. Тому для виведення з організму зайвих солей у рептилій розвинулись особливі залози, які допомагають ниркам. Залози, які крокодил 6виділяють розчинні солі, розміщені біля самісіньких очей крокодила.крокодил 3 Коли вони працюють на повну силу, здається, ніби жорсткий хижак плаче гіркими слізьми. Сольові залози є в морських черепах та змій і морських ящірок – ігуан.
Більше дізнайся:
Ілюстрована енциклопедія тварин / уклад. О.В.Шаповалова;
худож. М.Коршунова та ін. – Х. : Торнадо: Пегас, 2002. – 111 с. : ілюстр.
потяг 1Любиш роздивлятися у вікно, як між полями виблискує річка, як за сільськими городами раптом виростають міські будинки, що потім поринають у гущавину лісу? Боюся, що на японському потязі Сінкансен нічого особливого непотяг побачиш! Адже цей потяг- “куля” може мчати зі швидкістю літака – 581 км/год! Якби такий потяг їздив у нас, то від Вінниці до Ужгорода можна було б доїхати за одну годину! В той час як зараз потяг везе пасажирів за цим маршрутом аж 13 годин! Звісно, Сінкансен – не звичайний потяг 2потяг. З такою швидкістю він пересувається на магнітному підвісі. А по звичайних коліях їде трохи повільніше 443 км/год! Кажуть, що ці потяги не лише швидкі, а й дуже безпечні.
Більше дізнайся:
Найдивовижніші потяги // Маленький розумник. – 2015.- № 11. – С. 2.
місто 4Міста – привиди – літературний термін, що описує категорію населених пунктів, у яких немає жителів. До них зараховують як збережені покинуті міста, так і міста, в яких після будівництва місто 3заселилися люди. Місто Ордос (Внутрішня Монголія, КНР) належить саме до другої категорії. Розраховане воно на мільйон жителів, а живе всього – на – всього 20 тисяч, тобто 98% будівель пустують. Китайська владамісто 2виправдовується, що це місто «на виріст». Але якщо темпи заселення не пришвидшаться, знадобиться ще півстоліття, аби заповнити Ордос, назва якого пов’язана зі словом «орда». І це при тому, що побудували величезне місто – мільйонник лише за 7 років (2003 -2010).
Більше дізнайся:
Найбільше місто – привид у світі // Весела перерва. – 2015.- № 10. – С. 10.
річка 1Колумбійську річку Каньо Кристалес (Кришталева річка) називають найкрасивішою у світі. А тамтешні мешканці дали їйрічка 3назву «Річка п’яти кольорів». Різноманітні водорості та мохи блакитного, зеленого, жовтого, червоного і чорного кольорів з червня по листопад роблять її неймовірно барвистою. У цей час тут найбільше туристів.
Більше дізнайся:
 Пізнавай світ, подорожуй з “Барвінком” // Барвінок. – 2015.
 - № 11. – С. 13
                                      Привіт, друзі!
Вичіпси 4 любите їсти чіпси? А хочете дізнатися як вони з’явилися? Так от..
Одного разу чоловік (американець) зайшов у місцевий ресторан, щоб пообідати. Керував закладом індіанець. Відвідувач вирішив пожартувати з господарем і замовив картоплю. Коли стравучіпси 3чоловікові, він заявив, що картопля порізана занадто грубо. Індіанець не розгубився. Він пішов на кухню, нарізав картоплю дуже тонкими шматочками, які навіть не можна було взяти виделкою, і підсмажив. Коли нову страву піднесличіпси 2відвідувачу, він її спробував. Картопля сподобалася американцю. Цю новинку внесли в меню ресторану. З того часу люди почали їсти чіпси.
Багато хто вважає, що чіпси виробляють із картоплі. Однак це далеко не так. Більшість виробників чіпсів для їх приготування використовують кукурудзяне або пшеничне борошно, а такожчіпси 1 суміш крохмалів. З цих продуктів роблять чіпси й обсмажують їх у киплячому жирі. Для приємного смаку використовують смакові добавки, барвники та приправи.
Вітаміни і мінеральні речовини в чіпсах зовсім відсутні. Отже, перед тим як купувати чіпси, подумайте, чи допоможе вам така їжа бути здоровим.
Більше дізнайся:
 Клуб питайлика // Розкажіть онуку . – 2014. – № 1. – С. 52.

суббота, 20 февраля 2016 г.



19 лютого у 2-А класі проведено виховний захід "ГЕРОЇ НЕБЕСНОЇ СОТНІ", присвячений дням вшанування загиблим ГЕРОЯМ МАЙДАНУ 18-20 лютого 2014 року. До молодших школярів завітали учениці 11 класу. Вони донесли до дітей основні події боротьби українців за гідне життя під час революції Гідності. Всі разом переглянули відео про Героїв НЕБЕСНОЇ СОТНІ

среда, 17 февраля 2016 г.

Стійка увага дітей



Заняття, що сприяють стійкій увазі


У сучасному світі спостерігається тенденція до зниження стійкості уваги як у дітей, так і в дорослих. Але дещо ми все-таки можемо зробити, щоби змінити її на краще. Наприклад, ми можемо більш повноцінно харчуватись, вимикати електронні пристрої, частіше виходити на вулицю, більше грати – робити те, що ближче до природи людини.
1. Дайте дитині достатньо часу для ігор на відкритому повітрі. Дослідження доводять, що існує пряма залежність між фізичними вправами, IQ та успішністю у школі. Пам'ятайте: рух активує мозок! Фахівці рекомендують щодня перед тим, як йти до школи, відправляти дітей на 20 хвилин на ігровий майданчик. Якщо це неможливо, нехай дитина ходить до школи пішки або, принаймні, проходить частину свого шляху. По дорозі до школи батьки можуть грати з дітьми в хованки чи в «Дожени мене».
2. У неуважних дітей часто буває поверхневе або «неефективне» дихання. Іграшки, які стимулюють часті або безперервні видихи, чудово покращують дихальну функцію легенів. Для цього можна використовувати мильні бульбашки, дротики для духових трубок, свистки й недорогі духові інструменти, такі як окарина (глиняний свисток), губна гармоніка та сопілка.

вторник, 16 февраля 2016 г.

Темперамент дитини



Особливості екстраверсії й інтроверсії в дітей


Існує важлива характеристика особистості дитини, яка називається «темпераментом». Темперамент – це схильність людини діяти й реагувати певним чином, спираючись на індивідуальні особливості, притаманні їй від народження. Екстраверсія й інтроверсія при цьому є свого роду «південним і північним полюсами темпераменту», як висловився свого часу один з учених.

Як виховувати дитину-екстраверта



Як задовольняти потреби дитини-екстраверта


За своєю природою екстраверти відкриті й товариські – вони «звернені назовні», щоб мислити, обробляти, відчувати, сприймати, отже, діти-екстраверти говіркі, чуттєві та природно виразні. Далі надаються чотири поради, які допоможуть батькам виховати дітей-екстравертів.
1. Діти-екстраверти потребують міжособистісної взаємодії. Перебування в суспільстві заряджає їх енергією; у свою чергу, самотність, яка відчувається протягом тривалих періодів часу, виснажує та стає причиною сердитого настрою, дратівливої, буркотливої поведінки. Екстравертам необхідні стимуляція, постійні контакти, й цю потребу їм задовольняють розмови з іншими людьми. Взаємодія з оточуючими підживлює дитину-екстраверта й надає їй душевні сили.
  • Що варто робити:

понедельник, 15 февраля 2016 г.

Відкритий урок - візитна картка вчителя.






D:\АННА\Творча група райво\2013-2014 навч рік\Оконч года\фон5.jpgВідкритий урок - візитна картка вчителя. Скільки б ми не сперечалися про «показний» характер таких уроків, про винятковість форм і методів та об'ємній підготовці, саме відкриті уроки покажуть вас перевіряючим як професіонала.
Відкритий урок  на  відміну  від  звичайних  –  спеціально  підготовлена   форма  організації  методичної  роботи,  в  той  же   час  на   таких   уроках  протікає  реальний   навчальний  процес.   На відкритому  уроці  педагог  демонструє  колегам  свій  позитивний  або  інноваційний  досвід, реалізацію  методичної  ідеї,  застосування  методичного  прийому  чи  методу  навчання.  У цьому сенсі відкритий урок – це засіб поширення інноваційного досвіду. 

Ø    Починати підготовку необхідно з формулювання методичної мети відкритого заняття.

Виховна година "Уклін живим -загиблим слава." (Вшанування учасників бойових дій на території інших держав. (Афганістан.)

Это краткое описание поста для главной страницы А это то что мы спрячем

14 учнів 2-А класу отримали золотий сертифікат у конкурсі "КОЛОСОК"

Это краткое описание поста для главной страницы А это то что мы спрячем

воскресенье, 14 февраля 2016 г.

Прикрась життя українською

Это краткое описание поста для главной страницы А это то что мы спрячем

У Кембріджі на захисті докторської


УКРАЇНА - це не влада! Любіть УКРАЇНУ!



Марина Довганова в Електронні книги Ранок

".
Пропонуємо Вашій увазі ще 10 способів проведення опитування на уроках.
1. Телеграф - це прийом письмового опитування. Учитель готує картки з текстом, в якому слова складаються тільки з приголосних. Завдання учнів - відновити всі слова. Прийом ефективний, коли потрібно опитати знання базових термінів, понять, формулювань.
2. Все навпаки. Інтелектуальний ігровий прийом, що дозволяє провести опитування в цікавій формі. Суть в тому, що вчитель називає слова, а учні повинні назвати слово, протилежне за значенням. Цей прийом давно відомий учителям російської мови, які практикують його при вивченні антонімів.
Але прийом можна урізноманітнити, зашифрувавши цілу фразу. Можна використовувати не тільки антоніми, а слова з того ж логічного ряду. Розгадавши фразу, учні отримають відповідь на поставлене питання.
Наприклад, питання: Назвіть твори Івана Франка.
Фрази "Тому що ти ніколи не приходиш", "Стрий плаче", "Заслужене горе" і т.д.

ДИСЛЕКСІЯ


Как учить детей, страдающих дислексией

Дислексия – нарушение обучения, создающее учащимся затруднения во время и чтения и правописания, она также влияет на другие области жизни человека: способность сосредотачиваться, память и организационные навыки. Когда вы поймете, как учить ребенка, страдающего дислексией, вы сможете помочь ему с самоанализом и развитием навыков к познанию, используя в обучении все чувства восприятия (многочувственный подход). Такой подход поможет имне только в обучении, но и в их дальнейшей жизни.


Симптоми залежності від Інтернету



Это краткое описание поста для главной страницы А это то что мы спрячем

суббота, 13 февраля 2016 г.

Канада. Вчитель



Блог заступників директора: Як НЕ ТРЕБА проводити відкриті уроки

Блог заступників директора: Як НЕ ТРЕБА проводити відкриті уроки: Дуже цікава стаття була опублікована в журналі "Завуч". Пише вчителька...  Читають теж учителі...  Висновки кожен робить сам...

А якими є Ваші фрази, які не варто вживати педагогові?

      Коли я був вчителем декілька(сот) років тому, то інколи казав своїм учням таке, про що потім шкодував. Також я спостерігав, як інші вчителі говорили речі, про які потім жаліли. Нещодавно я спитав своїх студентів-магістрів (які працюють вчителями), чи вони говорили учням таке, про що згодом шкодували. Почувши відповіді моїх студентів, а також поговоривши з учнями шкіл про слова з уст вчителів, які їх зачіпають, я створив список фраз, які ніколи не варто вживати.

Ділюсь з Вами скороченим списком з 13-ти пунктів. Декотрі з цих фраз відображають бажання вчителя завжди все контролювати, деякі стосуються мотивації, а інші – вміння управляти класом. Усі є наслідком затаєної злості або роздратування вчителя. Спробуймо вилучити ці фрази з нашого вжитку.

Чистота мови: чому відповідь не буває ВІРНОЮ?


Чистота мови: правильний наголос


Чим відрізняються рукавиці від рукавичок?

Это краткое описание поста для главной страницы А это то что мы спрячем

Як називаються частини нашого тіла?

Это краткое описание поста для главной страницы А это то что мы спрячем

Таємничі коди візерунків вишиванок



ТАЄМНИЧІ КОДИ ПРЕДКІВ: ГОЛОВНІ СИМВОЛИ УКРАЇНСЬКОЇ ВИШИВКИ. 



ТАЄМНИЧІ КОДИ ПРЕДКІВ: ГОЛОВНІ СИМВОЛИ УКРАЇНСЬКОЇ ВИШИВКИ. Частина 2
"І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала,
І рушник вишиваний на щастя, на долю дала"
Майже в кожній хаті ткали полотно і шили з нього одяг. А вишивка була найпоширенішим способом прикрасити тканину. Вишиванням на Україні займалися майже виключно жінки. Для цієї роботи використовувалась кожна зручна нагода: досвітки та вечорниці, на які дівчата збиралися довгими вечорами, і години відпочинку від польових робіт – навесні та взимку.
Орнаментальні мотиви українських вишивок сягають своїм корінням у місцеву флору та фауну, в історичну традицію. У давнину основні орнаментальні типи відображали елементи символіки різних стародавніх культів.

Це школа Грузіїї


Школа Китаю. Так бережуть поставу та зір дітей



Перше місце школам Фінляндіїї. Дізнайся більше


Образование в Финляндии— самое лучшее в мире. Как они это делают?


Система образования Финляндии признана самой лучшей в мире согласно новому глобальному рейтингу стран, составленному Economist Intelligence Unit для медиахолдинга Pearson.
На 2-м месте — Южная Корея, замыкает тройку Гонконг. Япония и Сингапур — на 4-м и 5-м местах соответственно.  Россия заняла 20-е место в рейтинге, США - 17-е.
Для Финляндии это не случайность. С тех пор как были реализованы крупнейшие реформы в сфере образования 40 лет назад, школьная система страны постоянно находится в верхней части международных рейтингов.
Но как они это делают? Все очень просто: идя против эволюционной централизованной модели, принятой в большинстве стран западного мира.

Вчити по-фінськи




Учить по-фински

Мировой стандарт


ОЛЕГ ХОХЛОВ 
Еще в 60-х большинство финнов учились в школе всего шесть лет. Задавшись целью построить систему бесплатного общего образования, Финляндия неожиданно для себя за несколько десятилетий сделала свои школы лучшими в мире. Впрочем, сейчас им предстоит реформа — на первых строчках международных рейтингов финских школьников начинают теснить китайские.

День знаний
Половина десятого. В школе хельсикнского района Виикки только что закончился первый урок, и сейчас старшеклассники собираются в актовом зале. Обязательное общее собрание во время первой перемены — ежедневный ритуал. Когда в амфитеатре почти не остается свободных мест, огромный экран на сцене загорается темой сегодняшней встречи — "Творчество Уильяма Шекспира".

Фінська школа майбутнього


Школа будущего открылась в Финляндии

Школа будущего открылась в Финляндии
Круто изменили учебный процесс в школе Saunalahti, которая находится в финском городе Эспоо. Начнем с того, что само здание выглядит весьма феерично: при взгляде на него и не подумаешь, что это школа. Больше похоже на музей современного искусства. Здесь архитекторы из VERSTAS Architects отошли от скучной планировки и разделения на классы.
На 10500 квадратных метров находятся начальная и средняя школы, дошкольное отделение, дом молодежи, театральный зал, столовая, библиотека, спортивный зал и многое другое. Обучение проходит в расслабленной атмосфере. Каждый ребенок сидит как хочет и где хочет, а общение между учениками во время урока поощряется.

Загадки финской школы: меньше учишься - больше знаешь


Загадки финской школы: меньше учишься - больше знаешь

Загадки финской школы: меньше учишься - больше знаешь

Финское образование давно и стабильно занимает лучшие позиции во всевозможных рейтингах, перечислять которые не позволяет масштаб статьи. Однако самый главный «приз» образовательной системы страны стоит упомянуть: согласно международным исследованиям, которые раз в 3 года проводит авторитетная организация PISA, финские школьники показали самый высокий в мире уровень знаний. Они также стали самыми читающими детьми планеты, заняли 2-е место по естественным наукам и 5-е – по математике.
Но даже не это так восхищает мировое педагогическое сообщество. Невероятно, что при таких высоких результатах финские школьники проводят наименьшее количество времени за учебой, а финское государство затрачивает на свое качественное и бесплатное образование весьма умеренные средства в сравнении со многими другими странами.
В общем, есть какая-то тайна, разгадать которую пытаются педагоги разных держав. Финны ничего не скрывают и с удовольствием делятся опытом, организуя семинары, как в своей стране, так и по всему миру.
Среднее общеобразовательное обязательное обучение в Финляндии включает школу двух ступеней
– нижняя (alakoulu), с 1-го по 6-й класс
– верхняя (yläkoulu), с 7-го по 9-й класс.
В дополнительном 10-м классе учащиеся могут улучшить свои оценки. Затем дети отправляются в профессиональный колледж, либо продолжают учебу в лицее (lukio), 11–12 классы, в нашем, привычном понимании.
Финская школа исповедует постепенную нагрузку, доведенную до максимума только для добровольцев, выбравших «лукио», тех, кто очень хочет и способен учиться.
 7 принципов «средней» ступени финского образования